Pánské ponožky tady a teď

16.11.2018

   Ponožky jsou vynález v celku novodobý, oblíbený se stal zejména po té, co se přestaly ponožky nosit utažené řemínky. Zatímco ponožky bývaly součástí jedině pánského šatníku, dnes jsou rozšířené napříč věkem i pohlavím. Ponožky se dnes vyrábějí v mnoha provedeních. Od nízkých pod kotníky, přes vysoké do půli lýtek až po speciální, např. s odděleným palcem nebo dokonce všemi prsty. Ponožky jsou vyráběny z nejrůznějších materiálů: silonu, bavlny, vlny, tlusté pleteniny i jako termo ponožky s různě vyztuženými partiemi, opatřeny protiskluzovými aplikacemi, s antibakteriálními vlákny, froté, trekingové, proti puchýřům, pro sportovce i myslivce. Že by si někdo dnes vzpomínal na historii a "slušivost" vysokých ponožek v řemíncích, to si nemyslím. Přesto se pořád ponožkám nepodařilo být sexy, nahota v ponožkách je zkrátka ubohá. Přesto, jak je vidět, ponožky mohou být úžasnou součástí oblečení a ne jen banální věcí!

Chodidla

   Ponožky nám chrání chodidla a někdy kotníky (po kolenou a kyčlích - nejdůležitější kloub pro chůzi). Kromě jiného také zahrnuje tlakové body reagující na lidské orgány, proto se na ploskách nohou aplikuje reflexologie - masáž chodidel. O plosky nohou bychom tedy měli dobře pečovat a zároveň jim věnovat trochu estetiky.

Barvy na ponožky

   V posledních letech se na trhu mnohem více ujaly pestrobarevné a vzorované, zejména pánské ponožky. Proč? Velmi formální styl nejvyšších business kruhů postrádal trochu humoru. Kravaty jsou na ústupu a tak vznikla potřeba umožnit trochu té barevnosti jinde. Kdysi dostal jeden muzikant sedící v orchestru za červené ponožky od dirigenta finanční důtku! Ke společenskému obleku, smokingu a fraku prostě musí být ponožky černé, a to i dnes. (Ovšem pokud jste celebrita, můžete si dělat, co chcete, společnost vám to toleruje za to, že vás sleduje a soudí na každém kroku.) K obleku dennímu si může troufnout být odvážnější každý. Poznají se tak nejrůznější značky a kluby, ale zejména cit pro detail. Je to jen několik centimetrů čtverečných plochy, kterou můžete pojmout originálně.

Jak na to?

  • K jednobarevným kalhotám zvolte pestrobarevné a vzorované ponožky jakékoli, pokud nějaká z barev bude ladit s barvou košile, saka, tašky nebo opasku, nebo jakéhokoli oděvního doplňku.
  • Čím tenčí látka, tím jemnější by měl být materiál ponožky i její vzory.
  • Ke společenským oblekům a událostem je potřeba zachovat klasiku - k černému obleku patří černé vysoké ponožky a černá obuv, k jinak barevnému obleku patří ponožky v barvě obleku nebo obuvi.
  • Nápisům se vyhněte. Výjimku tvoří firemní loga k firemním montérkám, sportovci jako reklamní nosiče a děti.
  • Jednobarevné, ale kontrastní ponožky jsou skvělé ke kalhotám s jemným proužkem, nebo ke zvýraznění barevných bot.
  • Variantou může být i jiná sytost stejné barvy /světle modrá - tmavě modrá - vzory v různých odstínech modrých/.

   Nezapomínejte, že ponožky jsou vidět vždy, když sedíte! Tím poodhalujete více, než se zdá. Buď upoutáte pozornost svým ostrovtipem, nebo vytahanou nudou a ochlupením. Co zvolíte?