Doplňky a jejich kombinace

05.11.2018

Doplňky

   Podle sezóny měníme šatník. Vybavení odpovídá teplotě, vlhkosti, větrnosti, slunečnímu žáru. Jakmile nastane období vrstvení, většinou se z pestrých lidí stává, na první pohled, monotónní dav. Většina bund a kabátů má černé, šedé, tmavé odstíny barev. A tady je prostor pro to, čemu se říká "oděvní doplňky." Konečně se můžeme zabavit kombinováním šál, šátků, rukavic, čepic nebo barevných punčoch. Nabídka je veliká, tak ji pojďme využívat naplno!

   Jednobarevné plochy např. tmavě modrého kabátu z flauše nejlépe zpestříme vzorovanými motivy. Malé vzory můžeme kombinovat se stejnými většími, strukturované materiály, např. manšestr, buklé, velké úplety, nějakými hladkými materiály - pashmina nebo hedvábí. Je to hra, kterou si můžeme zlepšit náladu šedých dnů. Pusťte se do toho s odvahou, střelené kombinace pobaví nejen vás, ale i ostatní, a být zábavný je mnohem lepší než nudný a fádní! Čepice může vnést do vašeho vzhledu nebývalou změnu. Částečně vyřeší i váš účes, stejně ho jinak rozfouká vítr venku nebo v metru. A přitom se dá čepice snadno sundat, takže není tak závazná. Na to, jak si vtipně nebo elegantně uvázat šálu nebo šátek, naleznete mnoho návodů na internetu. Já mám své oblíbené, viz fotografie.

Doporučuji:

  • Kombinujte různé barvy rukavic a šály tak, aby se každá barva zopakovala v nějakém jiném kusu vašeho oblečení. Např.: rukavice v barvě kabelky, čepice v barvě a vzoru na šále, boty a kabát ve stejné barvě.
  • Pokud máte v jedné barvě kabát, kalhoty, boty i kabelku (např. v černé), zkombinujte dvě šály (např. jednobarevnou a vzorovanou) dohromady. Případně vyměňte kalhoty za sukni nebo šaty a zvolte barevné punčochy.
  • K čepici / klobouku vždy hezky vyniknou náušnice. Zkuste větší nebo výraznější tvary. Nezapomeňte, ať vám barva náušnic ladí s tónem rtěnky.
  • Pánská bekovka je nejslušivější pokrývka hlavy, funkční a snadno se dá uložit do tašky. Vyberte si vzorovanou, hladkou i vlněnou a střídejte je. Když budete mít ve stejné barvě rukavice nebo tašku, budete za fešáka.
  • Kupte si křiklavý, barevný deštník. Přinese vám rozhodně skvělou náladu v každém dešti. Černé deštníky jsou vhodné jen ke smutečním událostem nebo stepařské show...

Přeji hezký a vícebarevný podzim!