Pohádkový čas a kraj

17.10.2018

   Bylo, nebylo, takový to byl čas a kraj. Žili v něm různí lidé, velcí, malí, krásní i podivní. Někteří vypadali tak: byli to muži, měli upravený plnovous nebo alespoň delší bradku s knírem, většinou velmi, velmi krátké vlasy. Na sobě nosívali košile s ohrnutými rukávy nebo upnutá trička, častokrát s barevnou vestou. V jiné barvě měli hodně upnuté elastické kalhoty (na postavě nezáleželo!), ohrnuté nad kotníky. Asi proto, aby bylo vidět jejich vzorované ponožky a opět v jiné barvě kotníčkové boty. Bílá podrážka zářila na dálku. Všechno bylo v nejlepším pořádku, v davu byli dobře viditelní, aby o sobě věděli. Asi měli tajná znamení, kdo ví? Většina z nich měla krátké nohy, ale to vůbec nevadilo! Líbili se i ženám i mužům.

   Jiní muži naopak nosili všechno v maxi velikostech, takže jim rozkrok visel skoro u kolen. Ovšem i tito muži měli svá znamení. Myslím, že si je předávali v podřepu, protože jim písmena vzkazů vždy vykukovala na zádech z kalhot.

   Žily tam i dívky, které se oblékaly fikaně. Nosily oblečení tak upnuté, že vypadaly, jako bys takový přeteklý muffin. Nechávaly si popsat záda a ruce různými vzkazy tetovacími barvami, a aby to všichni viděli, nosily jen takové malé spodní košilky s prádlovými ramínky. Častokrát chodily záměrně otrhané, dírami asi maskovaly skryté bohatství. Klidně smíchaly všechny styly oblečení, látek a střihů dohromady tak, že vypadaly, jakoby šly z lesa s kabelkou rovnou do tělocvičny zkratkou přes módní molo. Je ovšem pravda, že těmto dívkám se dařilo, zřejmě, žít šťastný pohodlný život.

   Takový to byl pohádkový čas a kraj, ve kterém žili módní trpaslíci, rozevlátí pytlouni i pohodlné víly v leginách a rozedraných kalhotách.

   Dnešní teplákové přerostlé "děti" už to objevily a zjevně se inspirují u Váňušky, alespoň střih je výstižný! Stačí se podívat a můžete být v pohádce i dnes!